Zdrowie organizmu jest niezwykle ważne. Wie o tym każdy, ale nie każdy o nie odpowiednio dba. Często, ulegamy pokusom, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała, sprawność fizyczną i samopoczucie.

Dzisiaj pragniemy przedstawić pięć kluczowych elementów, które mają wpływ na naszą kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Zachęcamy do szczegółowej lektury.

 1. Dieta
  Odżywianie jest niezwykle istotnym elementem naszego funkcjonowania. Niestety, jego jakość bardzo często pozostawia sporo do życzenia. Zła dieta może być przyczyną nie tylko niestrawności, ale także zanieczyszczenia i zakwaszenia. Skutkować może chorobami nowotworowymi i znacznym pogorszeniem samopoczucia.
 2. Aktywność fizyczna
  Wielokrotnie udowodniono, że osoby, które prowadzą tzw. zdrowy i aktywny tryb życia cieszą się zdecydowanie lepszym zdrowiem. Ich organizm jest odporniejszy, a fizyczne możliwości znacznie większe. Aktywne ciało, to także szczęśliwe ciało z punktu widzenia psychicznego.
 3. Sen
  Polacy to jeden z narodów, który – jak wykazały badania – śpi zbyt mało. Powszechna bezsenność i niewysypianie to utrapienie prawie 40% Polaków. Doprowadza to do między innymi osłabienia fizycznego organizmu oraz braku regeneracji. Spać należy minimum sześć godzin na dobę, przy czym – ilość snu musi być definiowana indywidualnie w oparciu o wiek oraz podejmowaną aktywność w czasie dnia.
 4. Regularność
  Brak regularności w codziennym funkcjonowaniu doprowadza do mało wydajnej pracy narządów wewnętrznych. Nieregularny rytm dobowy skutkuje zaburzeniami, czego konsekwencją jest między innymi osłabienie organizmu.
 5. Suplementy diet
  Sprzedaż suplementów diet wzrasta z każdym dniem. Na szczęście, powoli zaczynamy być w tym aspekcie nieco bardziej świadomi. Wszak, suplementy diety to nie jest żaden wymysł. Są naprawdę niezbędne dla naszego organizmu. W szczególności te, które pozwalają oczyścić, odkwasić i wzmocnić nasz organizm.

Zdrowy tryb życia, a wybór odpowiednich suplementów diet
Jednym z najpopularniejszy suplementów diet wspomagających zdrowie organizmu jest czystek. Wyciąg z tej rośliny posiada bowiem wiele właściwości pro-zdrowotnych. Przez wielu lekarzy traktowany jest jako kompleksowa kuracja dla organizmu. Stosuje się go zarówno w ramach terapii leczniczej, jak i profilaktyki.

Mnogość właściwości czystka
Czystek uznawany za „lek na całe zło” to bogactwo minerałów, witamin i przede wszystkim polifenoli. Dobroczynny wpływ tego suplementu diet został wykazany przez liczne badania i testy. Poniżej pragniemy pokrótce przedstawić najważniejsze właściwości czystka.

Czystek – środek na odchudzanie
Ogromną popularność czystek zyskał po opublikowaniu badań przeprowadzonych na Uniwersytecie we Florydzie. Dowiodły one, że roślina ta ma ogromny wpływ na tempo przemiany materii i stanowi doskonałe wsparcie dla procesów dietetycznych.

Czystek – środek na oczyszczanie
Regularne stosowanie czystka niesie za sobą również korzyści w postaci oczyszczonego, wolnego od toksyn organizm. Szczególnie dobrze radzi sobie z metalami ciężkimi. Działa moczopędnie.

Czystek – środek na odporność
Bardzo duże stężenie polifenoli (kilkukrotnie większe niż ma to miejsce w przypadku zielonej herbaty) sprawia, że czystek jest świetnym preparatem na aktywizację układu immunologicznego.

Czystek – środek na białe zęby i świeży oddech
Jedną ze szczególnych właściwości czystka jest jego wpływ na kolor zębów. Udowodniono, że po kilku tygodniach kolor zębów może poprawić się nawet o kilka tonów. Co więcej, regularne picie czystka odświeża oddech.

Czystek – środek na odmłodzenie skóry
Polifenole będące głównym źródłem dobroczynnych właściwości czystka niwelują wolne rodniki. Dzięki temu zahamowują proces starzenia się skóry. Niekiedy doprowadzają nawet do zniwelowania zmarszczek.

Stosując czystek musimy pamiętać o regularności. Wszak, aby móc wykorzystać jego właściwości potrzebujemy trwałej suplementacji. Zaleca się pić od 2 do 3 kubków herbaty z czystka lub stosować czystek w tabletkach (rekomendujemy: Cistus Plus).